BEG airport status
„Franjo Tuđman“ dočekao svog tromilionitog putnika, Do kraja godine očekuje se oko 3,35 miliona Tromilioniti putnik dočekan na letu Croatia Airlinesa OU470 na liniji Zagreb-Pariz / Foto: Međunarodna zračna luka Zagreb

„Franjo Tuđman“ dočekao svog tromilionitog putnika, Do kraja godine očekuje se oko 3,35 miliona

Aerodrom „Franjo Tuđman“ danas je dočekao svog tromilionitog putnika na letu Croatia Airlinesa OU470 na liniji Zagreb-Pariz, saopšteno je sa „Tuđmana“.

Kako navode, tromilionitog putnika, Hesusa Romera iz Sevilje, dočekali su direktor komercijalnih poslova i marketinga zagrebačkog aerodroma Laurent Tiaffay i direktor prodaje i marketinga Croatie Airlines Boris Kolka.

Oni su mu tim povodom uručili poklon bon u vrednosti od 200 evra za Aelia Duty Free Shop na „Tuđmanu“, kao i dve povratne avio-karte za jednu evropsku destinaciju po izboru ka kojoj saobraća Croatia Airlines.

Dočekan tromilioniti putnik / Foto: Međunarodna zračna luka Zagreb
Uručivanje / Foto: Međunarodna zračna luka Zagreb

Takođe, kako ističu sa „Tuđmana“, zagrebački aerodrom od početka godine beleži rast broja putnika:

– U prvih 10 mjeseci 2018. godine kumulativni rast broja putnika iznosi 8%, a nastavak rasta bilježi se i u prvoj polovici mjeseca studenoga (novembra). Zabilježeni rast izravno je utjecao i na značajno raniju registraciju tromilijuntog putnika u 2018. godini, čak 34 dana ranije u odnosu na prošlu godinu.

Zagreb već 19 mjeseci zaredom bilježi pozitivne stope rasta prometa, a do kraja godine očekuje kumulativan rast od 8%, odnosno oko 3,35 milijuna putnika. –

Od otvaranja novog putničkog terminala, uspostavljeni su značajni dugolinijski letovi, pri čemu su povećani i broj letova i veličina aviona na već postojećim destinacijama, kažu sa „Tuđmana“ i dodaju:

Značajan doprinos rastu prometa osigurala je i Croatia Airlines koja je u protekle 3 godine otvorila 7 novih sezonskih i 3 cjelogodišnje linije za Prag, St. Petersburg, Milano, Stockholm, Oslo, Helsinki, Bucharest, Lisabon i Mostar. –

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

    Komentari

    Ni

    PIh bas su se pretrgli 200-300 evrica da meckaju sa putnikom, ja se ne bih slikao za tu sicu, pa nek sam i 10to milioniti…

    Odgovori

    Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

    Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

    Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

    Ostavite odgovor

    Najnoviji komentari

    Misko na: Ljudski faktor u kontroli letenja: Između evropske automatizacije i američkog ponosa

    Hvala za tekst. Svi nas briju da budemo navijaci , rijetko ko da mislimo sire i sistemski.

    12. Feb 2025.Pogledaj

    Дарвин na: Ljudski faktor u kontroli letenja: Između evropske automatizacije i američkog ponosa

    Odličan tekst, nadam se da ga je pročito i neko iz SMATSA. Pozdrav za Isu, za koga znam, ali ga nisam nikada upoznao.

    11. Feb 2025.Pogledaj

    max na: Ljudski faktor u kontroli letenja: Između evropske automatizacije i američkog ponosa

    Bilo bi super vidjeti i mali osvrt na budućnost ATC-a, npr SESAR. Ima li kakvih konkretnih rezultata ili je to još sve teorija?

    11. Feb 2025.Pogledaj

    Željko Tucaković na: Prikazan prvi Rafal za Ujedinjene Arapske Emirate, Bugarskoj predat prvi F-16 Blok 70

    Pa nemaju ni svi Francuski avioni taj IRST, ilit OSF, imaju samo neki noviji primerci od 2014-te pa na ovamo, srpski će imati

    11. Feb 2025.Pogledaj