Srpski Falkon 6X preko Banja Luke do Majamija; Iz Pariza novi podaci o globalnoj upotrebi Falkon porodice

6. maj 2025

[NAJAVA] Šesti po redu Avijatičarski bal u restoranu Aeroklub 17. maja

30. apr 2025

„Green Power Turbine Systems“ prvi put na sajmu AERO u Fridrishafenu: Pogonska grupa i dva nova projekta aviona iz Srbije

30. apr 2025

[NAJAVA] Četvrti memorijal „Pukovnik-pilot Milenko Pavlović“ na aerodromu Divci kod Valjeva

28. apr 2025

Nakon incidenta u vazduhu EXPO Osaka zaustavlja demo letove eVTOL letelica – šansa za Srbiju i EXPO 2027?

27. apr 2025

[POSLEDNJA VEST] Prva javno dostupna fotografija novog Falkona 6X Avio-službe Vlade Srbije

25. apr 2025

Škola letenja „Prince Aviation“ objavljuje početak novog kursa za PPL dozvolu

23. apr 2025

Rafal 4.1 i Falkon 6X u Srbiji: Vojni pedigre jedinstvene civilno-vojne kupovine

21. apr 2025

Trenutno najmoderniji avion u Srbiji: Novi Falkon 6X državne Avio-službe

18. apr 2025

[POSLEDNJA VEST] U Beograd sleteo novi Falkon 6X, najverovatnije novi avion Avio-službe Vlade Srbije

16. apr 2025

[EKSKLUZIVNO] „MIND Aviation“ 14. juna organizuje aero-miting na kragujevačkom aerodromu

11. apr 2025

AERO Fridrishafen 2025: Od Pipistrela do Falkona, uz jako srpsko prisustvo

10. apr 2025

Aero-klub Valjevo organizuje obuku za pilote jedriličare

7. apr 2025

Dve kompanije iz Srbije izlažu na ovogodišnjem sajmu AERO u Fridrishafenu

3. apr 2025

[POSAO] Nova škola letenja iz Kragujevca „MIND Aviation“ zapošljava „Head of training“ profesionalca i instruktore letenja

1. apr 2025

[INTERVJU] Od travnate piste do regionalnog centra: Kako Bratislav Milanović i MIND Grupa grade vazduhoplovni ekosistem u srcu Šumadije

31. mar 2025

Škola letenja „Prince Aviation“ traži predavače za PPL i ATPL kurseve

15. mar 2025

„Prince Aviation“ donira Saobraćajnom fakultetu: Renovirana učionica, donirana vazduhoplovna učila

14. mar 2025

Erbas i Robinson predstavili potpuno nove helikoptere H140 i R88

11. mar 2025

Direktorat pokrenuo krivične i prekršajne postupke povodom incidenata na „Nikoli Tesli“ u januaru

21. feb 2025
[POSLEDNJA VEST] U Vršcu predstavljena nova šema bojenja aviona Vazduhoplovne akademije
Nova šema bojenja aviona Vazduhoplovne akademije predstavljena danas u Vršcu / Foto: Ivan Urošević, Tango Six

[POSLEDNJA VEST] U Vršcu predstavljena nova šema bojenja aviona Vazduhoplovne akademije

Danas su u Nacionalnom vazduhoplovnom trening centru u Vršcu, u prisustvu predsednice Vlade Srbije Ane Brnabić, predstavnici Ministarstva prosvete, Vazduhoplovne akademije i kompanije Erbas, potpisali Memorandum koji će definisati saradnju najvećeg evropskog proizvođača i Vazduhoplovne akademije, čime Erbas prvi put započinje i strateški da veže Srbiju za sebe u oblasti civilne avijacije (u kontekstu nabavki i obuke na novom hardveru).

U sklopu događaja javnosti je prvi put predstavljen novi budući izgled letelica Vazduhoplovne akademije.

Kako je Tango Six već izveštavao, kredit Banke za razvoj Saveta Evrope od 65 miliona evra biće iskorišćen za najobimnije zanavljanje sistema srpskog vazduhoplovnog obrazovanja, verovatno, u njegovoj istoriji.

Pored novih aviona, simulatora i proširivanja infrastrukture u Vršcu, Vazduhoplovna akademija odlučila je da unificira i šemu bojenja svoje flote. Tako će u budućnosti sve letelice Akademije dobiti boje koje su danas prvi put predstavljene javnosti.

Pored nove šeme bojenja Vazduhoplovna akademija adaptiraće i registracije svojih aviona sa Victor Alpha slovnom kombinacijom / Foto: Ivan Urošević, Tango Six
Novi dvomotorni helikopteri i avioni će takođe nositi boje predstavljene danas / Foto: Ivan Urošević, Tango Six
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters=1 counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Komentari

De

hvala za ovu dobru umirujucu vest u moru losih desavanja.

Nama treba mir kako bi nadoknadili izgubljene godine. Moramo da obucimo novu generaciju inzenjera, letaca, mehanicara. Ovo je korak u tom smeru.

Odgovori
Dj

Sasvim ste pogodili i shvatili pravu suštinu .U Vršcu se zaista dešava pravo čudo i renesansa..vazduhoolovstva….čime će o ovo mesto i sam centar dobiti ono što vec dugo zaslužuje..a I svi oni koji sa respektom i razumevanjem vide ka čemu sve ovo ide….

to

Прелепо, модерно и препознатљиво.

Odgovori
Ja

Lepo i skromno.

Odgovori
YU

Imala je vršačka akademija svoje highs and lows ali damn uvek se moglo jesti sa ovih antistatic podova koji sijaju.
Zna li se koji dvomotorac dolazi i kada?
Heli bi trebalo Robinson da bude ne?

Odgovori
Kr

Izgleda jako lepo. Svaka cast.

Odgovori
Mi

Jos samo da se potpise vojno tehnicka saradnja sa Francuskom i to je to,pun pogodak.Kao nekada, prvi avioni u RV Kraljevine Srbije su bili francuske proizvodnje.Ponovo sa Francuzima pravim saveznicima.

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs