BEG airport status
Najstariji aktivni pilot na svetu ušao u Ginisovu knjigu sa 99 godina Pilot proteklih 70 godina/ Foto: Red Oak Municipal Airport

Najstariji aktivni pilot na svetu ušao u Ginisovu knjigu sa 99 godina

Emie Smitth (99) upisan je u Ginisovu knjigu rekorda kao najstariji aktivni pilot na svetu, saopštio je američki aerodrom za generalnu avijaciju „Red Oak“ u Ajovi.

Smith je rođen 1917. godine, svega 14 godina nakon što su braća Rajt izvela svoj prvi uspešli let. Vazduhoplovstvo mu je postalo opsesija u sedmoj godini, a privatnu pilotsku dozvolu dobio je sa 29 (1946. godine). Tokom života leteo je 30 različitih modela aviona, a mađu značajnijim momentima u karijeri zabaležena su i pet preletanja „Rocky Mountains“ na letovima za Kanadu.

unnamed

Na pitanje kako se oseća kao najstariji aktivni pilot na svetu Smith odgovara:

– Radije bih bio najmlađi pilot na svetu. –

unnamed-4

„Red Oak Municipal Airport“ uručio mu je kao nagradu maketu aviona i „Wing Point Rewards Card“ za gorivo i to, simbolično, na njegov rođendan 21. decembra.

– Želimo da mu zahvalimo što je ostao odan našem aerodromu, na prijateljstvu i tome što je inspiracija pilotima širom sveta. – navode sa aerodroma „Red Oak“.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Dina Đorđević Novinarka, Zamenica glavnog i odgovornog urednika dina.djordjevic@tangosix.rs

Komentari

ni

Car careva! Svaka cast, zelim mu jos 100 godina letenja!

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Srbofil na: Indija postaje prvi inostrani korisnik palubne verzije Rafala

@Yoda Tu piše sve https://tangosix.rs/2019/11/09/visenamenski-borbeni-avion-su-30-univerzalni-clan-familije-flankera/

03. May 2025.Pogledaj

Nenad na: [NAJAVA] AIRVG 2025: Zagrebački aero-miting ove godine sa bogatijim programom i inostranim gostima, demo-Rafal francuskog RV jedan od gostiju

@Mislav Da se razumemo, mislim na isključivo glave onih koji bi trebali da dođu u posetu i njihove glave, a ne organizatora (ni jednog trenutka nisam na njih pomislio). Što se mene tiče - bio sam prošle godine, ali ove mi se nikako raspored ne uklapa.

03. May 2025.Pogledaj

Python na: „Green Power Turbine Systems“ prvi put na sajmu AERO u Fridrishafenu: Pogonska grupa i dva nova projekta aviona iz Srbije

Samo da ne ostane na beskonačnim planovima, obećanjima i rečima. Beše i Stršljen njihov, pa na desetine sajmova i na kraju - ništa. Podigao se neki metar od zemlje...

02. May 2025.Pogledaj

Yoda na: Indija postaje prvi inostrani korisnik palubne verzije Rafala

SU-30 je pravljen po zahtevima i specifikacijama nekadašnje Crvene Armije SSSR-a, a Indija se nije uključila ili učestvovala u njegovom razvoju, nego je prosto naručila nekoliko puta veću količinu od same Rusije, pa je za obe strane bilo najisplativije da se veliki deo njih proizvodi u Indiji - u saradnji sa Francuskom i Izraelom. SU-30…

02. May 2025.Pogledaj