BEG airport status
Lađevci aero-miting 2. Avgust

Lađevci aero-miting 2. Avgust

Dan avijacije, 2. Avgust ove godine biće proslavljen u velikom stilu, Ministarstvo odbrane, Vazduhoplovstvo i protivvazduhoplovna odbrana i 98. vazduhoplovna brigada organizovaće međunarodni aero-miting na aerodromu Lađevci.

Glavni povod aero-mitinga biće puštanje u rad novog kontrolnog tornja na aerodromu Lađevci koji gradi SMATSA i početak konkretnije realizacije dugo najavljivanje konverzije ovog vojnog u mešoviti civilno-vojni aerodrom.

Što se učesnika tiče, pored srpskog ViPVO za sada se računa na učešće aviona F-16 Turskog ratnog vazduhoplovstva koji bi takođe trebali da gostuju nedelju dana na aerodromu Batajnica kao gosti 101. lovačko-avijacijske eskadrile.

Aeromiting na Lađevcima iako će biti međunarodnog karaktera neće biti ranga veličine batajničkog 2009. godine, ali se sigurno očekuje veća priredba nego prošlogodišnje obelažavanje Dana avijacije.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

ni

Svaka cast!!!! I to je za pohvalu……

Odgovori
Vl

Da li ce pripadnici Turskog vazduhoplovstva sa avionima F 16 gostovati na Batajnici u vreme aeromitinga u Ladjevcima.

Odgovori
Pe

Tajming njhove posete jos nije dogovoren. Spojice dve aktivnosti, nije sigurno koja ce biti pre koja kasnije.

Vl

Hvala na odgovoru.Znaci da je moguce da dodju nesto pre aeomitinga,a sa kojim bi i zavrsili posetu ili da dodju na aeromiting i produze svoju posetu.

Odgovori
Pe

Upravo tako. Iskoristice se poseta da se spoje aktivnosti.

Sa

Da li će na miting moći da se dođe (sleti na Lađevce) privatnim asvionom?

Odgovori

Nece.

Sem Turske da li se zna hoce li doci na aeromiting jos neko iz inostranstva?

Odgovori
Pe

Jos se ne zna. Verovatno da nece.

Pe

@TheKingsmen
Hvala ti na komentaru, vratili su se (problem sa pluginom) retardirani komentari koje sam sada obrisao, pa nema potrebe ni za tvojim.

Svi komentari koje prave paralele sa Turcima i bombardovanjem '99 bice brisani. Hvala na razumevanju.

Odgovori
ni

Hoce li biti nesto za posetioce na batajnickom aerodromu? U nedelju.

Pe

Nece biti nicega na Batajnici. U Nisu hoce: http://tinyurl.com/43vhs99

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vaste na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Barem nešto ,neki dinar radnicima .....Sa druge strane ništa posebno ,osim što se spominje Rafal eto ,pa je ta kutija malo specifičnija jelda ,sada samo da se javi neki Dušan da objasni kako je ta kutija sofisticiranija od bilo kojeg Kineskog aviona i još pojedinaca koji da ubede da je nešto neverovatno ,sve u svemu…

24. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Miloše, šta ti uopšte znaš o procesima kroz koje se moralo proći da bi se dobila prilika da se proizvode "nekakve kutije"? Prvo je cela organizacija morala da prođe AS9100/ES9100 audit i serifikaciju za QMS (sistem kontrole kvaliteta), gde se proveravaju i dobavljači i sve karike u sistemu. Nakon toga dolazi NADCAP audit i sertifikacija,…

24. Jun 2026.Pogledaj

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj