BEG airport status
[LIVE POST] Tango Six U Varaždinu

[LIVE POST] Tango Six U Varaždinu

Kao što sam najavio pre nekoliko dana Varaždinski aero-miting CIAV 2011 održava se ovaj vikend. Salinger i ja smo trenutno na putu ka Zagrabu i upravo smo saznali za sinoćni udes ultra-lakog aviona na sportskom aerodromu Zvekovac u Vrbovečkoj Dubravi. Eventualne izmene u programu zbog ovog tragičnog događaja još nisu objavljene.
Jedina izmena koja je potvrđena za sada tiče se gostiju iz Srbije. G-2 dolazi u Varaždin ali umesto letelice Starsa doći će YU-YAB AK Galeb.

Tokom ova tri dana očekujte prilično opširno izveštavanje na blogu u formi live-posta (hronološkog izveštavanja sa fotografijama), regularnih postova i video priloga. Pored Tango Six Fan Page-a pratite i zvaničan CIAV 2011 Fan Page.

Kao deo organizacije aero-mitinga imaću neometan pristup učesnicima od kojih su neki zanimljivi i za buduća dešavanja u Srbiji.  Jedan od njih juče je na LDVA stigao među prvima.

 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vaste na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Barem nešto ,neki dinar radnicima .....Sa druge strane ništa posebno ,osim što se spominje Rafal eto ,pa je ta kutija malo specifičnija jelda ,sada samo da se javi neki Dušan da objasni kako je ta kutija sofisticiranija od bilo kojeg Kineskog aviona i još pojedinaca koji da ubede da je nešto neverovatno ,sve u svemu…

24. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Miloše, šta ti uopšte znaš o procesima kroz koje se moralo proći da bi se dobila prilika da se proizvode "nekakve kutije"? Prvo je cela organizacija morala da prođe AS9100/ES9100 audit i serifikaciju za QMS (sistem kontrole kvaliteta), gde se proveravaju i dobavljači i sve karike u sistemu. Nakon toga dolazi NADCAP audit i sertifikacija,…

24. Jun 2026.Pogledaj

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj