Škola letenja „Prince Aviation“ objavila početak novog kursa za PPL dozvolu

2. Mar 2026

[NAJAVA] „Galeb Team“ nastupa sa dva Galeba G-2A na aero-mitingu u Poljskoj: „Planiramo najbolji prikaz do sada“

25. Feb 2026

Direktorat civilnog vazduhoplovstva domaćin godišnjeg sastanka Cospas-Sarsat CDDR 2026

3. Feb 2026

[EKSKLUZIVNO] Od Željave do Midnajta: Iskustvo letenja u Arčerovom eVTOL simulatoru

27. Jan 2026

Direktorat civilnog vazduhoplovstva: U kontaktu smo sa inostranim eVTOL proizvođačima

23. Jan 2026

Aero-klub Valjevo raspisao konkurs za obuku pilota jedriličara za proleće i leto 2026.

19. Dec 2025

Direktorat civilnog vazduhoplovstva nabavio prenosivi uređaj za ELT 406 lociranje

18. Nov 2025

[NAJAVA] Fly-in na aerodromu Ćuprija u subotu 6. septembra

4. Sep 2025

[POSLEDNJA VEST] Gazela koja je volela prinudna sletanja: YU-HPZ nakon pet godina ponovo akter incidenta

21. Aug 2025

Starlink mini kao alternativni izvor interneta u poslovnim avionima

13. Aug 2025

[EKSKLUZIVNO] Novi direktor pančevačke Utve predstavio projekat razvoja potpuno novog žirokoptera: Sa američkom kompanijom „VaultGyro“ ćemo razviti, sertifikovati i serijski proizvoditi novu inovativnu letelicu

5. Aug 2025

Najveći sajam poslovne avijacije u Evropi EBACE i sledeće godine u Ženevi, pregovori i dalje u toku sa drugim lokacijama za buduća izdanja događaja

1. Aug 2025

Vazduhoplovna akademija uskoro kupuje nove dvomotorne avione za obuku pilota, Er Srbija objavila konkurs za stipendiranje obuke čak 20 pilota

24. Jul 2025

[POSLEDNJA VEST] Makedonci dodaju još jedan AT-802 u svoje vazduhoplovne operacije gašenja požara koji su skoro uništili sportski aerodrom Stenkovec 9. jula

12. Jul 2025

[POSLEDNJA VEST] Makedonija ponovo u plamenu, Grci poslali Kanadere

9. Jul 2025

General stao na čelo makedonske Direkcije za zaštitu i spasavanje: Počelo ubrzano rešavanje starih problema

7. Jul 2025

Premijera u Milanu: Estetika Riva jahti za Galfstrim avione i Sikorski helikoptere

4. Jul 2025

Kako je Slovenija za 15 meseci uspostavila vazduhoplovnu vatrogasnu službu

3. Jul 2025

Definisane nove geografske zone za operacije civilnih dronova, DCV uskoro pušta internet platformu za podnošenje zahteva za letenje dronova

1. Jul 2025

[REPORTAŽA] Prvi aero-miting u Kragujevcu u organizaciji „MIND Aviation-a“: Egzotično i brojno vazduhoplovno učešće, privatna incijativa i porodični izlet za „civile“

16. Jun 2025
12. Državno prvenstvo ultra-lakih letelica u Blacu: Dominacija aero-kluba Ćuprija
Ćuprijske Sile na 12. državnom prvenstvu ultra-lakih letelica / Foto: Dejan Beda

12. Državno prvenstvo ultra-lakih letelica u Blacu: Dominacija aero-kluba Ćuprija

Posle dva odlaganja zbog nepovoljnih meteo uslova, 12. Državno prvenstvo pilota ultra-lakih letelica održano je 8. oktobra na sportskom aerodromu Blace u organizaciji aero-kluba Vazduhoplovci Niša, uz podršku Vazduhoplovnog saveza Srbije, Ministarstva omladine i sporta i Turističke organizacije grada Blaca.

Na aerodromu, koji se nalazi u selu Mala Draguša i koji ove godine slavi pet godina postojanja, okupilo se 13 pilota iz četiri aero-kluba. U kategoriji ultra-laki avion četiri posade, kategoriji motorni zmaj pet takmičara i u kategoriji žirokopter dvojica takmičara.

Kako su saopštili iz aero-kluba Ćuprija (koji ove godine proslavlja 10 godina postojanja) 12. državno sastojalo se iz dva zadataka:

– Letenje po zadatoj maršruti uz precizno održavanje putanje i brzine leta od startne do krajnje tačke, prepoznavanje i tačno pozicioniranje zadatih objekata na terenu koji su dati u vidu fotografija, takođe otkrivanje i prepoznavanje markera na zemlji i njihovo ucrtavanje na karti zadatka i na kraju precizno sletanje u polje od pet metara.

Članovi aero-kluba Ćuprija u Blacu osvojili prva mesta u svim kategorijama / Foto: Aero-klub Ćuprija
Na takmičenju su učestvovale letelice iz četiri aero-kluba iz Beograda, Ćuprije, Leskovca i Prokuplja / Foto: Aero-klub Ćuprija

U kategoriji aviona prvo mesto je odnela posada aero-kluba Ćuprija u sastavu: Dejan Beda i Goran Stojković, drugo i treće mesto takođe su osvojile posade aero-kluba Ćuprija.

U kategoriji motorni zmaj, zbog meteo uslova, takmičenje je održano samo u disciplini precizno sletnje. Najbolji rezultat i prvo mesto osvojio je pilot Dejan Beda sa maksimalnim brojem bodova, drugo i treće mesto su takođe osvojili članovi aero-kluba Ćuprija, Vladimir Stojković i Nikola Vujošević.

U kategoriji žirokoptera dominaciju aero-kluba iz Ćuprije potvrdio je prvim mestom Dejan Ćurić.

Takmičenje je proteklo bez i jednog problema uz veliko angažovanje kako domaćina tako i pilota koji su doleteli iz Beograda, Ćuprije, Leskovca i Prokuplja. – rekli su iz aero-kluba Ćuprija za Tango Six.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters=1 counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Komentari

Mi

Da li je aerodrom leskovac otvoren?

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs