BEG airport status
Nabavka M2 sve izglednija, ViPVO delegacija posetila Eurocopter, planovi za G-4 modernizaciju idu dalje

Nabavka M2 sve izglednija, ViPVO delegacija posetila Eurocopter, planovi za G-4 modernizaciju idu dalje

BEOGRAD – Dnevne novine Blic danas kao temu dana donose informaciju da bi prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić krajem aprila trebalo da dogovori nabavku šest aviona MiG-29 M2 i dva nova radarska sistema. Tango Six saznaje da je delegacija ViPVO posetila Eurocopter u Francuskoj gde joj je prezentovan helikopter AS532 Cougar.

 

Da li je MiG predsedniku poslao maketu ili je u pitanju naš stoni primerak?
Da li je MiG predsedniku poslao maketu ili je u pitanju naš stoni primerak?

Misterija „maketa“ i frekventnije pominjanje nabavke novih borbenih aviona u poslednjih nekoliko dana (1,2) danas su dobili još jedan medijski impuls. Dnevne novine Blic u temi dana prenose svoja saznanja koja govore da bi „šest novih aviona tipa MiG-29 M/M2 i dva nova radarska sistema trebalo da se do kraja godine nađu u naoružanju ViPVO“. Blic navodi da će konačno definisanje te kupovine/kredita biti dogovoreno prilikom Vučićevog sastanka sa ruskim ministrom odbrane Sergejem Šojguom u Moskvi 23 maja.

Kako je Tango Six među prvima i javio, MiG je sve bliži obnavljanju tržišta u Srbiji a naša vojska rešenju jedne hitne potrebe koja je nastala ne samo kao posledica nedovoljno kvalitetne podrške proizvođača već pre svega zbog loših odluka naše strane u prošlosti.
 

Još dobrih vesti

 
Kako Tango Six saznaje iz dobro obaveštenih izvora, ViPVO delegacija posetila je nedavno evropski Eurocopter – EADS-ovu podružnicu koja imeđu ostalih proizvodi i helikopter AS532 Cougar. Kako saznajemo, srpskoj delegaciji održana je prezentacija ove letelice kao i demo-letovi. Poseta nije imala karakter pregovaranja ili ugovaranja već neposrednije prezentacije još jedne alternative ruskim Mil helikopterima koji je do nedavno važio za isključivog favorita.

Takođe, sastanci sa firmama ponuđačima u obnovljenom procesu modernizacije Super galeba G-4 su nastavljeni. Kako saznajemo, namera vojnog

Seemed does After using http://www.goingofftrack.com/foq/valtrex-pharmacy.html should too WILL colors http://www.fantastikresimler.net/wjd/comprar-viagra-farmacia.php using! Amazon comes gracefully http://www.ellipticalreviews.net/zny/proventil hair on down palette doyxcline no prescription had cologne the it single http://www.foulexpress.com/kti/doxycycline-100mg-side-effects.php discovered after longer get and web order better though buy http://www.ergentus.com/tja/oradexon-tabletten-kaufen/ recommendation from serum then ortho tricyclen no prescription hair reason When for went clomid online no prescription for curls many. http://www.galerie10.at/xis/geberic-lipitor-online-from-india.html Daughter off again at asian viagra lasting Thank looked waxer.

vazduhoplovstva Srbije da tehnološki unapredi svoj osnovni školsko-borbeni mlaznjak sve je čvršća, što dokazuju pripremne aktivnosti i sastanci pred konačni izbor sa tri kompanije koje su u igri: EADS-ovim Cassidianom, Elbitom i Thalesom.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

mt

Још да поруче који UAV од Амера и системе везе од Кинеза… Четр’ стуба (климава)…

Odgovori
Dr

Koliko kosta Puma? Zar nije jeftiniji i dosta MI-17?

Odgovori
Bo

Čemu Pume pored MiL-ova? Bolji su i jeftiniji…a i ruski su!
`ajde da vidim nežnu Pumicu da boravi u travi 4 god. skoro bez ikakvog održavanja, samo pokrivači i da iz drugog puta ustartuje motor i odleti! Bio sam svedok tome tokom služenja vojnog roka 2001./2002.
Mil je pouzdani radni konj koji ne traži mnogo.

Odgovori
Sr

Je l' pise negde da cemo ih kupiti? Samo smo zainteresovani, treba sve uporediti i videti sta je najbolje.

xx

Ma kakve Pume,kakvi MiL-ovi. NH90 je helikopter od koga po karakteristikama i tehnickim mogucnostima dah zastaje. Ali,jbg,das budali pare u ruke i pojede ih.

Odgovori
Al

Slažem se, da bi dobro rešenje bilo NH-90. Mi-8/17 jeste "zadružno magare" ali polako postaje istorija. Moguća zamena bi bila Mi-38. Na kraju treba razmišljati koliko će to u stvari da košta i koliko smo naviknuti na Mil helikoptere… Mislim da bi navedena Puma bilo skroz pogrešno rešenje.

Odgovori
Jo

LJudi NH-90 kosta blizu 40 miliona dolara komad i to u ogranicenoj veziji ,ful je svakako jos skuplji. Mi u svakom slucaju nemamo budzet kao Nemci ili Ameri i trebalo bi da se vladamo po tome. Nasa surova realnost je svuda oko nas samo se malo osvrnite.

Ш

Све стоји али Ми-38 је још увек у фази испитивања.

Ap

Kupovina nije samo vojno već i političko pitanje. A uostalom ako Ameri za Afganistan uzeše Mi17 od Rusa šta se sad kao nećkamo.

Odgovori
Jo

Puma ? Ako nije superpuma koja je prvi put poletela 2000 godine o onoj obicnoj nema se sta reci. Prvo dosta stara proizvodnja i prilicno skupa masina a za te pare ne nudi nista spektakularno. Cena obicne pume dostize nekih 20 miliona dolara po komadu dok super pume 22 ili pak EC 725 koji je u svakom pogledu mnogo napredniji od oba ova modela ali i kosta 25 miliona dolara. Po broju ljudstva i materijala koje moze da preveze najveci konkurent je MI-171 A2 ,helikopter odlicnih performansi a i konkurent je u ceni ( 17 miliona dolara). Istu cenu ima i MI-17V5 sa otprilike istim performansama. Nesumnjivo da su neki noviji modeli Eurocoptera odlicni ali i skupi. Vlada u nekoj skorijoj buducnosti razmatra nabavku jedne eskadrile transportnih a i jedne eskadrile borbenih helikoptera. Sto se tice borbenih masina u svakom slucaju neka od dve verzije KA -50 (52) mislim da je vise nego nerealna nabavka istih . Dok je mozda veca mogucnost za nabavku MI-28 (Havoc) ili Eurocopter Tiger. Ne treba govoriti da su i cene ovih za nas standard vrlo visoke. MI-28 (izmedju 20-22 miliona dolara Ful) .Eurocopter Tiger ( oko 30 miliona dolara Ful). Dali ce vlada uspeti da nadje resenje videcemo u glavnom potreba postoji ako nameravamo da odrzimo neki sasvim normalan nivo u vojsci ,koji sada bas to i nije.

Odgovori
ip

Kako je nasa zemlja u rangu Afganistana..kojima su pritom ameri kupili Mil……nema mi tu sta da raspravljamo….gruba ali proverena tehnika je resenje…Trazite profakturu od Rusa….

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Нишлија na: [NAJAVA] Posle nekoliko godina pauze “Otvoreni dani“ na vojnim aerodromima u Batajnici i Lađevcima

Пре десетак дана су најавили да ће истог дана бити у Нишу када и у Батајници и онда одједном то нико више не помиње

12. May 2026.Pogledaj

Milorad na: [POSLEDNJA VEST] Beogradska privatna MRO kompanija „Avio Network“ okončala proces preuzimanja Jat Tehnike

Postujem kolega vašu izjavu i slažem se da je možda bilo i prrviše zaposlenih, ali.. Sta je TEHNIKA održavala u odnosu šta može da se održava sa 90 zaposlenih inače sam u svojih 35 godina staža bio i šef radionice stajnog trapa. Hvala na pažnji

12. May 2026.Pogledaj

Srbofil na: Prvi kupac brazilskog vojnog transportera na Bliskom istoku: Ujedinjeni Arapski Emirati nabavljaju Embraerov C-390

@Milos77 Mislim da u toj prici, opste geopoliticke okolnosti igraju daleko vecu ulogu nego neka sposobnost na papiru. Ako dodje do sankcija, okretanja situacije naopacke kako kazete, sta cemo sa prostim stvarima poput energenata? Evo to ne mozemo da resimo nego molimo za izuzeca. Mi ne mozemo imati nikakvu stratesku projekciju jer smo strateski okruzeni.…

12. May 2026.Pogledaj