Svetsko priznanje za vazduhoplovnu organizaciju iz Srbije: Aero-klub „Ćuprija“ dobio počasnu nagradu FAI-a

10. nov 2021

Ponovo incident sa avionom u vlasništvu GAS Aviationa: Vanaerodromsko sletanje u Hrvatskoj bez žrtava i oštećenja letelice

26. okt 2021

[POSLEDNJA VEST] Avion Vlade Crne Gore oštećen pri sletanju u Podgorici

28. sep 2021

[FLIGHT TEST] Leteli smo novi ultralajt: Magnus Fusion 212, mađarska višenamenska rekreativna mašina

27. sep 2021

Žene letači za svoju stariju koleginicu: Novinarka skočila padobranom iznad Subotice posle pauze od 57 godina

23. sep 2021

[POSAO] Prince Aviation zapošljava kopilote bez iskustva

22. sep 2021

[FOTO-REPORTAŽA] 43. Državno prvenstvo u aero-reli letenju

17. sep 2021

Pipistrel i Green Motion nastavljaju elektro-revoluciju: Prvi EASA sertifikovani električni punjač za avione (i automobile)

9. sep 2021

[NAJAVA] 43. prvenstvo Srbije u motornom aero-reli letenju

9. sep 2021

[REPORTAŽA] Održano 67. padobransko prvenstvo: Korać ponovo prvi, više od 300 skokova iz MUP-ovog helikoptera, praznik padobranstva na Ečkoj

23. avg 2021

[NAJAVA] 67. Otvoreno padobransko prvenstvo Srbije 21. i 22. avgusta na aerodromu Ečka

18. avg 2021

Aeroklub Valjevo i Ministarstvo odbrane besplatno obučavaju 6 pilota jedriličara

11. avg 2021

[NAJAVA] Državno prvenstvo i Fly-In Ultralakih letelica u Ćupriji

2. avg 2021

Aerodrom Ečka stao u odbranu čistog vazduha – zasađeno preko 60 prečišćivača vazduha na otvorenom

12. mar 2021

Komisija u BiH završila prvu fazu istrage pada srpskog Pajpera, CINS objavio nešto

20. jan 2021

Delimo kalendar aero-kluba „Galeb“

8. jan 2021

Nove informacije o udesu Pajpera srpske „STS Avijacije“ u Bosni i Hercegovini i problemi u odnosima dve države koji mogu produžiti istragu

17. dec 2020

AERO Fridrishafen održaće se na tradicionalan način u aprilu sledeće godine

16. dec 2020

Objavljen završni izveštaj udesa aviona Zlin 526F u kojem je poginuo Vladimir Bulat, CINS i dalje kasni sa izveštajima

16. dec 2020

[POSLEDNJA VEST] Avion STS Avijacije pao u Bosni i Hercegovini, oba člana posade poginula

10. dec 2020
Svetsko priznanje za vazduhoplovnu organizaciju iz Srbije: Aero-klub „Ćuprija“ dobio počasnu nagradu FAI-a
Državni prvaci na poslednjem državnom prvenstvu u ultra-lakom letenju na aerodromu Ćuprija / Foto: AK "Ćuprija"

Svetsko priznanje za vazduhoplovnu organizaciju iz Srbije: Aero-klub „Ćuprija“ dobio počasnu nagradu FAI-a

Aero-klub „Ćuprija“ iz Ćuprije dobio je juče počasno priznanje Svetske aeronautičke federacije, kako je juče objavljeno tokom dodela tradicionalnih godišnjih nagrada najstarije globalne vazduhoplovne organizacije koja od 1905. godine beleži rekorde i organizuje međunarodna takmičenja u gotovo svim granama vazduhoplovnog sporta.

Tako su se vazduhoplovni entuzijasti iz Ćuprije našli u kategoriji uz aero-klubove i vazduhoplovne organizacije iz Australije, Češke i naučne institucije iz Hong Konga. Priznanje je dodeljeno u kategoriji „FAI group diplomas of honour“ i kako je obrazloženo, „Ćuprija“ je priznanje dobila zbog „dostignuća u razvoju discipline utralakog letenja i njegove promocije u Srbiji“.

Nikad veći broj ultra-lakih letelica i njihovih vlasnika koji žele da se takmiče / Foto: AK „Ćuprija“

Priznanje aero-klubu „Ćuprija“ dolazi nakon višegodišnjeg angažovanja, truda i još bitnije privatne inicijative i finansiranja šest državnih takmičenja u ultra-lakom letenju za devet godina postojanja aero-kluba. Motor organizacije i glavni krivac za besprekorne organizacije ovih događaja je Goran Stojković, predsednik aero-kluba.

– Velika je čast za naš klub, naše članove, naš grad, naš savez, našu zemlju dobiti jedno ovako veliko priznanje od strane Međunarodne vazduhoplovne federacije za sve ono što smo postigli u predhodnom periodu u relativno kratkom vremenu od osnivanja aero-kluba „Ćuprija“. Nadamo se da smo opravdali ukazanu čast kako Vazduhoplovnog saveza Srbije, Ministarstva za omladinu i sport kao i FAI-a. Nastavljamo sa ulaganjem u vazduhoplovni sport, kroz pre svega uključivanje što više mladih vazduhoplovaca. – kazao je Stojković za Tango Six povodom nagrade.

Pratite Tango Six i na društvenim mrežama. Na InstagramuJutjubuTviteru i Fejsbuku.

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Send this to a friend