BEG airport status
Dokle Više?

Dokle Više?

Sećam se poslednjeg Davorinovog nastupa. Sećam se komentara pilota koji su bili svedoci opasno nedisciplinvane improvizacije od koje taj dan nije nastradao. Trebamo li brojati koliko se fatalnih udesa usled ljudskog faktora dogodilo u domaćoj avijacji u poslednjih nekoliko godina?

Na prvom video klipu pilot, vođa tima, sam je podneo ostavku. Na drugom klipu, detalj sa prošlonedeljnog Otvorenog dana u Nišu. Dve zemlje, dve bezbedonosne kulture, dva pristupa istoj tematici.

http://www.youtube.com/watch?v=6lPn0EeBjFQ

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Iv

OPASNO, OPASNO, OPASNO, nepotrebno i neprofesionalno ponasanje! Citave studije iz ljudskih faktora izradjene oko ove teme. Posada apsolutno treba da bude sankcionisana!!! Kod nas se udesi desavaju samo zbog balkanstine a ljudi nikao da nauce!

Odgovori
BL

Pilota bi trebalo poslati na vanredni lekarski pregled, narocito kod nadleznih za unutrasnje delove glave. Ovaj definitivno u glavi ima visak vakuma, samoziva ….
Ovakav vid nediscipline bi za posledicu trebao imati trajnu zabranu letenja pilotu i to ne samo u vojsci vec uopste. Osecaj mi govori, a i dosadasnja praksa u nasem ViPVO to potvrdjuje, da je tip sigurno neki komadant ili komadantic koji svojim pilotima soli pamet o bezbednosti, a ovakvim primerima pokazuje ko je faca i da za njega vaze druga pravila – ja sam bog vi ste …..
Sad ostaje da vidimo da li u vojsci funkcionise sluzba za bezbednost letenja ili je to obicna farsa kako bi se uzele parice od stranac, bese ono Danci – videla zaba da se….

Odgovori
No

Citav sistem naseg vazduhoplovstva je u velikoj krizi, a ovo je jedan dobar primer kolika je ta kriza. Ne mozete izdvajati neki segment i usmeriti paznju samo na njega. Ovaj dogadjaj se uz Boziju pomoc dobro zavrsio, ali sada treba sesti i pogledati se u oci i videti kako dalje. Na ovaj nacin ce se opet nesto lose desiti veoma brzo. Pozdrav

Odgovori
tu

http://www.youtube.com/watch?v=i4GycSXSSx4
Или имаш муда или идеш у школу :D

Odgovori
St

Kako vi lupate pa to je strasno…

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vaste na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Barem nešto ,neki dinar radnicima .....Sa druge strane ništa posebno ,osim što se spominje Rafal eto ,pa je ta kutija malo specifičnija jelda ,sada samo da se javi neki Dušan da objasni kako je ta kutija sofisticiranija od bilo kojeg Kineskog aviona i još pojedinaca koji da ubede da je nešto neverovatno ,sve u svemu…

24. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Miloše, šta ti uopšte znaš o procesima kroz koje se moralo proći da bi se dobila prilika da se proizvode "nekakve kutije"? Prvo je cela organizacija morala da prođe AS9100/ES9100 audit i serifikaciju za QMS (sistem kontrole kvaliteta), gde se proveravaju i dobavljači i sve karike u sistemu. Nakon toga dolazi NADCAP audit i sertifikacija,…

24. Jun 2026.Pogledaj

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj