BEG airport status
[LIVE POST] Sajam naoruzanja i vojne opreme Partner 2011

[LIVE POST] Sajam naoruzanja i vojne opreme Partner 2011

Stigao na Partner 2011. Sajam se odrzava u Hali 1 beogradskog Sajma, pocinje danas i trajace do petka. Pored uobicajenih izlagaca koji imaju veze sa vojnim vazduhoplovstvom ove godine bice prisutna i dva inostrana, Lokid Martin i EADS Casidian. Zvanicna premijera bespilotne letelice Pegaz je svakako najbitniji dogadjaj za domacu vazduhoplovnu industriju.

Napolju je izlozen Mi-8 12269

20110628-082238.jpg

VTI napravio simpaticnu instalaciju u obliku vazdusnog tunela na samom ulazu.

20110628-094422.jpg

Lasta P2

20110628-094546.jpg

20110628-094656.jpg

Vrabac

20110628-095036.jpg

Dat-con helikopter modifikacije

20110628-100418.jpg

20110628-100511.jpg

P2 kokpit

20110628-103927.jpg

20110628-104016.jpg

Uradio prilicno detaljne intervjue sa VTI predstavnicima o Pegazu i Lasti. Lokid Martin je prisutan sa bukvalno dva coveka (bez standa) i nisu raspolozeni za pricu o ponudi za ViPVO. Po njihovim recima, veoma osnovna prezentacija je odrzana prosle godine. Nisam dobio info ali sam dobio lep privezak.

20110628-130322.jpg

15 casova. Predavanja SDPR-a. Cekam predavanje o bezposadnim platformama.

20110628-150327.jpg

Deo SDPR prezentacije o Mi-8 integracijama Groma, bocnih mitraljeza i drugih nevodjenih sredstava.

VTI prezantacija o domacim bespilotnim letelicama.

20110628-154951.jpg

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Iv

bio sam tamo… :)

Odgovori
sr

integracija groma na mi 8 ovo je vrlo interesantno, pa zasto je ne postave na mi 24 cini mi se da imamo dva komada sta vi mislite o ovome..domet groma je ubitacan za sve tenkove a i za gadjanje utvrdjenih teroristickih uporista pozdrav

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Vaste na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Barem nešto ,neki dinar radnicima .....Sa druge strane ništa posebno ,osim što se spominje Rafal eto ,pa je ta kutija malo specifičnija jelda ,sada samo da se javi neki Dušan da objasni kako je ta kutija sofisticiranija od bilo kojeg Kineskog aviona i još pojedinaca koji da ubede da je nešto neverovatno ,sve u svemu…

24. Jun 2026.Pogledaj

Jordan na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Miloše, šta ti uopšte znaš o procesima kroz koje se moralo proći da bi se dobila prilika da se proizvode "nekakve kutije"? Prvo je cela organizacija morala da prođe AS9100/ES9100 audit i serifikaciju za QMS (sistem kontrole kvaliteta), gde se proveravaju i dobavljači i sve karike u sistemu. Nakon toga dolazi NADCAP audit i sertifikacija,…

24. Jun 2026.Pogledaj

Brad na: Srpska Utva ulazi u proizvodni lanac Rafala: Sve o avionskom topu GIAT 30 M791

Ljudi koliko sam shvatio ovo uopste nije lose, ovo nije kutija nego dobos koji brzo ubacuje i izbacuje potrosene cause uz pomoc kanala koji hrani top. Defacto proizvodimo ceo top sem pucaljke tj jako velik deo. Je l se secate problema koje ima Zastava sa topom 30mm sa dvostrukim hranjenjem. Ovo bi upravo moglo promeniti…

24. Jun 2026.Pogledaj

Bojan na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Jedni se rugaju, drugi brane, treći botuju... Ništa mi nismo dobili, u tekstu je navedeno da će "kutija" proizvoditi ako Utva proizvede probnu količinu prema specifikaciji i prođe kontrolu. Ne verujem da to mogu bez 2-3 miliona ulaganja u napredniju opremu ili će to uraditi "mala privreda" koja ima potrebni kapacitet, a takvih preduzeća ima.…

24. Jun 2026.Pogledaj