BEG airport status
A380. Visoko ravnanje ili „wing flex“ demonstracija?

A380. Visoko ravnanje ili „wing flex“ demonstracija?

Ove nedelje (od 27. Jula do 2. Avgusta) postoji samo jedno mesto na planeti na kome morate biti ukoliko ste pravi entuzijasta avijacije. Ukoliko niste tamo, ili nemate pojma o čemu je reč (znači da ste najobičniji folirant) ili jednostavno nemate para za put do Oshkosha u Wisconsin-u.
AirVenture, po Ginisu najveći skup aviona na jednom mestu. Cirkus svih mogućih tipova letelica i proslava generalne avijacije (kako bi ameri rekli). Kampovanja (ali onako sa krilom aviona kao gornjom gredom šatora), druženja, predavanja, letački program. Jedina avio-destinacija za godišnje hodočašće koja ima smisla i jedna od stvari koja je na mojoj to-do listi pre nego što umrem.

Ove godine tu je i A380. Pre nekoliko godina bio je Konkord, osamdeset i neke u „misiju mira“ došao je Sovjetski An-125…
Na radost mnogobrojnih fanatika prvo sletanje A380 na Wittman Regional Airport bilo je veoma „tvrdo“. Na sreću svih nas, više ne postoji šansa da bilo koji incident ovakve vrste ostane nezabeležen. Da li ga je bilo lepše doživeti „golim očima“ ili kroz objektiv, pojma nemam. Eto, ako ništa videsmo i „wing-flex“ ovakvog čudovišta…

Video – AvWeb

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Dr

Ako budes isao na Oshkosh idi avionom jer je po meni aproach i komunikacija sa kontrolom neverovatna,a ono sto sam video na TV-u naravno :) je da na tornju u radi ne znam koliko kontrolora istovremeno,avioni dolaze u ogromnim grupama a kontrolor koji vodi komunikaciju prica brzinom kao na licitacijama kad se prodaju arapski konji ili skupocene slike…

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Jordan na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

@ Medo s mora U Kini je 2025. prodato 13 miliona elekričnih automobila, a u EU 2,9 miliona. U Americi je prodato 1,5 miliona. EU postaje sve manje relevantna na globalnoj sceni.

21. Jun 2026.Pogledaj

Grga na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu

@PeDu Netačne informacije po ko zna koji put. C909 se proizvodi od 2014., do sad 200+ komada. Zamenjuje E190. C919 se proizvodi od 2023., do sad 40+ komada. Zamenjuje polako A320 i B737. Takodje se razvija pandan za A350 I B787. Što se vojske tiče 85-90% aviona je kineske proizvodnje, ruske 10-15%.

21. Jun 2026.Pogledaj

Petrovic Dusan na: Transportni avion A400M postaje i leteći komandni centar u francuskom ratnom vazduhoplovstvu

@Vladimir @Niko Izrael jeste imao minimalnu stetu, udare po civilnim zgradama, ali niti jedna fabrika, avio baza ili vojni cilj nije uništen u Izraelu. Amerika nije imala baš nikakvu štetu na svojoj teritoriji.Ni vojnu, ni civilnu. Jesu pogodjene isturene baze Amerike u arapskim zemljama, i oborena 2 aviona. Za najjaču ekonomiju sveta, to je potpuno…

21. Jun 2026.Pogledaj

Niko na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

DOK-ING koji ima tri desetljeća iskustva svojih strojeva diljem svijeta u minskim poljima vjerojatno dobro zna što radi. Njihove strojeve kupili su Amerikanci, Rusi,... aktivno se koriste u Ukrajini, HR, BiH,.. na razminiravanju.

21. Jun 2026.Pogledaj

Medo s mora na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

E jesi ga nadrobio o Kinezima. Ako pratiš malo podatke o prodajama, onda možeš vidjeti da je glavno tržište za nove električne automobile EU. I pročitaj nešto o BYD i polovnim automobilima s 0 prijeđenih kilometara u Kini, pa će ti biti jasnije neke stvari. "ni SAD ni Rusija, ne bi mirno posmatrale stvaranje potpuno…

21. Jun 2026.Pogledaj