BEG airport status
Novi paket avionike za Mi-17

Novi paket avionike za Mi-17

BEOGRAD – Kompanija ’’Ruski helikopteri’’ saopštila je juče da je zajedno sa firmom KRET (Koncern ’’Radioelektronska tehnologija’’) započela ispitivanja helikoptera Mi-171A2 opremljenog paketom avionike KBO-17.

 
 
unnamed
 
 
Testovi lebdenja biće sprovedeni u Moskvi, u Fabrici helikoptera Milj gde se nalazi i Nacionalni Centar za konstruisanje helikoptera. Prvi test model helikoptera Mi-171A2 sa avionikom KBO-17 prikazan je na aviosalonu MAKS avgusta 2013. godine.

Avioniku KBO-17 razvio je Kontrukcioni biro za proizvodnju instrumenata iz Uljanovska a koji je deo koncerna KRET. Ova avionika omogućuje bezbednu upotrebu vazduhoplova, danju i noću, u složenim meteo-uslovima. Za dodatnu bezbednost u letenju Mi-171A2 je opremljen i GPS/GLONASS satelitskim sistemom, mogućnošću mapiranja, navigacijskim sistemom VOR/ILS, tu su zatim meteorološke informacije i sistemi za automatsko uzbunjivanje na različite prepreke (dalekovodi, repetitori, drveće itd.).
 
1unnamed
 
Helikopter je takođe opremljen sa tzv. ’’staklenim kokpitom’’ koji čini pet višenamenskih LCD pokazivača koji prikazuju sve važne informacije u svim režimima leta i tako omogućuju posadi da u potpunosti ocene operativne i navigacijske mogućnosti helikoptera. Mi-171A2 ima ugrađen i sistem za održavanje što znači da može da leti i bez in-flight inženjera, smanjujući broj posade na dva ali to ne utiče na bezbednost vazduhoplova. KBO-17 sistem može biti i unapređen primenom sistema KOC-17 za dnevno-noćno letenje.

Trenutno se u programu Mi-171A2 ispituju dva helikoptera, jedan je leteća laboratorija na bazi serijski proizvedenog Mi-8/17 a drugi helikopter predstavlja prvi prototip Mi-171A2. Rad na drugom prototipu je u toku u fabrici helikoptera Milj, Moskva. Dodatno se konstruišu dva zmaja za statička i resursna testiranja. Kompanija ’’Ruski helikopteri’’ očekuje da će do kraja 2015. godine biti završeno sertifikovanje Mi-171A2.
 
 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Komentari

Kad bi ovo ugradili na dva nova ruska helikoptera sto kupujemo to bi bio pun pogodak, ali cisto sumljam :(

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

28. Nov 2024.Pogledaj

Miloš77 na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

^^ Pa najverovatnije ono sto je i najlogičnije. 1. Eliminacija cevčuge za srkanje goriva u vazduhu. Ako Gripen ima mesta naći će i za Rafala. Kreativni subto inžinjeri pa mogu nešto malo bolje da urade. 2. Comformal Fuel tanks.. uz eliminaciju starih cilindričnih spoljnih rezervoara za gorivo. Ili, kao F-22 i Izraelski F-35 dobice STEALTH…

28. Nov 2024.Pogledaj

Vaste na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

Aleksandar Zato se verovatno Alžir odlučio za Rusko oružije ? oko 5 miliona Alžiraca ima u Francusku plus Alžirci ne mirišu Francuze,toliko o južnoj pokrajini !

28. Nov 2024.Pogledaj

Djuka na: Besne su, mrze avione i sa vazduhoplovnim preduzetnicima vrte milione evra: Kako su lisice spasile srpsku generalnu avijaciju i pri tom slupale par letelica

i do sada je, samo u Srbiji, za to potrošeno 20,6 miliona evra prema EU kancelariji u Srbiji Interesantno, koliko godisnje potrosi RF ili PRC na slicne projekte?

28. Nov 2024.Pogledaj

Yoda na: Kako će teći budući razvoj Rafala: Varijante F4.2 i F5 za obezbeđivanje višedecenijske savremenosti tipa i podloga za projekat nove generacije evropskog borbenog aviona

@ Petrovic Dusan "Neistina je da Rusi imaku bilo lalvu prednost.“, sto se i videlo na snimku pada „Lesnikovace “ (oreshek) gde se bojeva glava raspala na vise neravnomernih komada koji padaju raznom brzinom, dok bi trebalo da su jednake i u istim intervalima (objasnjenje fizicara Marka Solomina, ne moje)." Propaganda, radi se o podmuniciji,…

27. Nov 2024.Pogledaj