BEG airport status
Rajaner za Tango Six: Zbog čega smo izabrali Niš Skalabilnost Rajanera kao najveći adut: "Ne razmišljamo o državama, gledamo gradove."

Rajaner za Tango Six: Zbog čega smo izabrali Niš

Kada je dolaskom Majkla O’Lirija (Michael O’Leary) 1994. godine Rajaner počeo sa svojom verzijom disrupcije konvencionalnog poslovnog modela avio-kompanija malo ko je mogao da pretpostavi da će postati najveći redovni prevoznik u Evropi. Brojka od trenutnih 330 letelica u floti ili još 350 koliko je na porudžbini ovo leto na nekom od najvećih vazduhoplovnih sajmova lako može biti (ponovo) ažurirana.

Ono što je sigurno je „mala revolucija“ unutar kompanije. Kako je na današnjoj najavi početka opracija iz Niša istakla Kjara Ravara (Chiara Ravara) menadžerka komercijale, Rajan je promenio svoj način razmišljanja i to definisao krilaticom „Always getting better“. „No frills“ pristup je humanizovan, menadžment je odlučio da kompaniju umije i još jednom krene u redefinisanje svog proizvoda. Jer ako se nešto u ovom biznisu menja to su očekivanja putnika – i ona su uvek nemilosrdna.

Kako je ekskluzivno za Tango Six ispričao Luis Fernandez-Mellado, Rajenerov route development manager, njihova skalabilnost je ključ strategije širenja:

– Naša veličina nam omogućuje da većinu aspekata operacija jednostavno kopiramo. Isto nam je, na primer, da posmatramo neki manji regionalni aerodrom na jugu Španije i Niš. –

Gospodin Fernandez-Mellado je za Tango Six pričao o mogućnosti da Rajaner u dogledno vreme od Niša napravi svoju bazu ali i o tumačenjima po kojima su stigli u Srbiju ne bi li pomrsili konce najvećem konkurentu u ovom delu Evrope – kompaniji Wizz Air.
 

 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Srbofil na: Indija postaje prvi inostrani korisnik palubne verzije Rafala

@Yoda Tu piše sve https://tangosix.rs/2019/11/09/visenamenski-borbeni-avion-su-30-univerzalni-clan-familije-flankera/

03. May 2025.Pogledaj

Nenad na: [NAJAVA] AIRVG 2025: Zagrebački aero-miting ove godine sa bogatijim programom i inostranim gostima, demo-Rafal francuskog RV jedan od gostiju

@Mislav Da se razumemo, mislim na isključivo glave onih koji bi trebali da dođu u posetu i njihove glave, a ne organizatora (ni jednog trenutka nisam na njih pomislio). Što se mene tiče - bio sam prošle godine, ali ove mi se nikako raspored ne uklapa.

03. May 2025.Pogledaj

Python na: „Green Power Turbine Systems“ prvi put na sajmu AERO u Fridrishafenu: Pogonska grupa i dva nova projekta aviona iz Srbije

Samo da ne ostane na beskonačnim planovima, obećanjima i rečima. Beše i Stršljen njihov, pa na desetine sajmova i na kraju - ništa. Podigao se neki metar od zemlje...

02. May 2025.Pogledaj

Yoda na: Indija postaje prvi inostrani korisnik palubne verzije Rafala

SU-30 je pravljen po zahtevima i specifikacijama nekadašnje Crvene Armije SSSR-a, a Indija se nije uključila ili učestvovala u njegovom razvoju, nego je prosto naručila nekoliko puta veću količinu od same Rusije, pa je za obe strane bilo najisplativije da se veliki deo njih proizvodi u Indiji - u saradnji sa Francuskom i Izraelom. SU-30…

02. May 2025.Pogledaj