BEG airport status
Zaboravite Flight Radar, šerujte ovo: Prvi video sletanja Antonova 124 na Batajnicu! An-124 (RA-82045) sleteo je danas na Batajnicu

Zaboravite Flight Radar, šerujte ovo: Prvi video sletanja Antonova 124 na Batajnicu!

Kako javljaju Novosti i kako je bilo za očekivati (ne dobija ratno vazduhoplovstvo lovačke avione svaki dan) danas je isporuku prva dva aviona MiG-29 pored batajničkog aerodroma čekala i manja armija spotera i zainteresovanih građana.

Objavljujemo prvi video sletanja zahvaljujući Tango Six čitaocima Bogdanu Pešelju i Robertu Baši:
 
 
 

 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

De

Ako parlamentarni izbori budu naredne godine mozemo ocekivati i migove iz Belorusije :) … Mozda i PVO sisteme, ko zna. Ne moze da se ne primeti kako je ceo posao „rastegnut“ do lokalnih izbora u Beogradu. U svakom slucaju sam prijatno iznenadjen, kao i vecina pratilaca tangosix, pretpostavljam.

Odgovori
Jo

Samo da su dosli,i nek su dobro dosli.
A zakljucak ti je na mestu,sto rece jedan moj prijatelj,treba zakonski odrediti da izbori budu svake god.tad se najvise(jedino) radi,gde bi nam kraj bio. Nadam se da nece odustati od Beloruskih,i kako je vec krenula fora na drugim forama srecan nam MIGovdan :)

ik

Poznata lupetanja na ovom blogu od sveznalica. Izbori su odlozeni FYI.

Procenat ljudi koje interesuje sta se nalazi na Batajnici 0.1% toliki je znacaj za izbore.

De

@ika

Sta pricas bre? Kako mogu da se odloze izbori kada mandat gradske vlasti istice u Januaru? Daj boze da ne budu i parlamentarni.

pe

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Sa

Bolje ista, nego nista.

Odgovori
Dr

Prosto nemogu da se otmem utisku da je zuta patka komunity stigla i na sajt „Tangosix“-a …. toliko negativnih konotacija i gledanja iskljucivo iz svog ugla na jednom mestu prosto nemogu a da ne vidim.
Ujedno mogu da se setim „DOS d.o.o.“ koja je vladala 12 Godina i koja je jedino uspela da osakati vojsku srbije i u kontekst danasnjih desavanja i Vojnu Avijaciju … ovi danasnji su bar kupili polovnjake koje ce doterati na koliko toliko dovoljan nivo …

Odgovori
Dr

Iz čijih dzepova će se platiti imenjače, i sta ce nam oni. Postoje daleko preče stvari u koje bi trebalo uložiti. Mi smo okruženi zemljama NATO, jedino nas oni mogu napasti. A ako do toga dodje……

ta

Sta se pitas iz cijeg dzepa? Pa valjda ce iz naseg, hoceli nam japanci dati sredstva a mi da kupujemo sta nam treba… I sta sad sa tim okruzeni smo NATO paktom. Da li je to razlog da se skroz razoruzamo? Da li nam dosadasnja desavanja, i desavanja u prethodnim ratovima nesto usadila u glavu. U svim ratovima smo bili prakticno bez naoruzanja, hvalilo nam je municije, da bi spasavali svoj goli zivot zavisili smo od isporuke naoruzanja i municije od drugih strana. Uglavnom i ti sto su nam dotirali su to radili nevoljno, da ruski car nije zapretio povlacenjem iz rata sklapanjem mira sa AU i Nemackom da li bi nam francuzi bilo sta uputili kao pomoc?!!! Naravno da treba da nabavljamo naoruzanje i opremu zarad nas, u skladu sa uslovima i mogucnostima. Danas su to polovni avioni sutra ce biti novi, ali ako napravimo prekid u naoruzavanju i opremanju i vojske i policije docicemo u situaciju da nema ko da nam pomogne. Legitimno pravo je da budemo van vojnih saveza, legitimno je pravo i da se branimo ako nas neko napadne, ali niko nema prava da ovu drzavu drzi nespremnom i bez mogucnosti da uzvrati bilo kome ako je napadne ili ugrozi bilo jednog stanovnika ove drzave bez obzira na nacionalnost i versku pripadnost. Vidim da ima onih koji bi rado skinuli gace ali da su tako radili nasi preci mi danas ne bi postojali u ovom obliku i pod ovim imenom. Politika bi trebala da bude van ovih stranica.

ma

@Dragan Sta bi ti uradio u tom trenutku?

Odgovori

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Ilija na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

Ja se ponadao da ce se proizvoditi neki deo krila, trupa, neki moderni materijali, nesto sto moze da se iskoristi za neki buduci Orao ili Lastu, a ono municijska kutija. Ni materijal za kutiju verovatno necemo proizvoditi. Sqvijanje, presa, fizikalija obicna.

22. Jun 2026.Pogledaj

B na: [EKSKLUZIVNO] Identifikovan sklop koji će Utva proizvoditi za Rafale; srpska namenska industrija od Dasoa i Talesa dobija četiri grupe softverskih i hardverskih proizvoda

"Imali smo prilike da pregledamo njen dizajn, dosta je zahtevna što se tiče mehaničke čvrstoće i što se tiče oblika" Kutija pa kutija Bice da je celik visoke cvrtoce mozda niklovan? Nego jel se zna sta proizvode oni sa tim "naprednim softverom i cudima", jel ovo je sve prosli vek...come se trenutno bave, mislim Rafal…

22. Jun 2026.Pogledaj

Medo s mora na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

@Jordan 1. Kada budeš tražio podatke preko AI budi precizniji, jer u Aziji je tokom 2025., po GEMINIju, ukupno prodano 10,5 mil auta, 2. Progooglaj "0 mileage used car BYD" pa će ti neke stvari biti jasnije, imaš na YT odličan video o tom problemu

22. Jun 2026.Pogledaj

Samo kazem na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

U Nemackoj je prosle godine registrovano preko 500K novih full elektricnih vozila, svake godine broj registracija raste za oko 40%! Suprotno popularnom "misljenju" da su kineski proizvodjaci automobila "preuzeli" evropsko trziste, podaci pokazuju da je samo 20% potpuno električnih vozila prodatih u EU 2025. godine uvezeno iz Kine. Ovih 20% uključuje i domace kineske brendove…

22. Jun 2026.Pogledaj

brko na: [Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING

Izgleda da neki misle da ne treba razvijati vozila zbog opasnosti od dronova. Čime mislite napraviti proboj ukoliko uspijete ostvariti zračnu dominaciju na određeni vremenski period? Hiluxima?

22. Jun 2026.Pogledaj