Prvi dizajn je skroz ok, samo bih svaki avion posvetio nekoj nasoj znamenitoj licnosti. Tako bi svaki avion i dobio svoje "ime" a imidz bi bilo skroz kul
Meni je to jako dobra fora, npr. kao Norwegian. Veoma lep izgled aviona i pokazati celom svetu ko smo na jedan drugi nacin.
Ur
Urke
Pre 6 godina, kad je bilo najava da će Jat uzeti 767 i ponovo poleteti za Ameriku, imao sam sličnu ideju da taj avion dobije posebnu šemu sa NT na njoj pošto se to poklapalo sa obeležavanjem 150 godina od rođenje najvećeg srpskog heroja! Uradio sam par probnih crteža ali kad sam video da od toga nema ništa odustao sam od dalje razrade,
Čestitke Nebojši za odličan "Tesla livery" i na dobro urađenim profilima!
Koncept jeste zanimljiv ali naprosto nemoguć jer, treba biti realan i priznati, da su takve specijalne kolor šeme poprilično skupe. Sve ovo spada u domen ŠBBKBB ili ti ''šta bi bilo kad bi bilo'' dok u realnom svetu stvari stoje malo drugačije. Livery treba da bude originalan, jednostavan i jeftin za farbanje što nikako nije slučaj sa ''bilbord'' kolor šemama. Tačke na repu koje su neujednačenih dimenzija i malo drugačije pozicionirane (varijacija na temu) bile bi mnogo prihvatljivije rešenje. Dizajneru svaka čast na inventivnosti ali na žalost JAT mu nije dobra podloga za inovaciju obzirom na njegovo trenutno stanje.
Pa sta ako je skupo? Marketing je 90% posla i ako slike ovakvih aviona posaljes u svet, uz dobru reputaciju naseg aerodroma i skroz zadovoljavajuci kvalitet usluga + ETIHAD iza ledja, mozemo MNOGO vise nego sad. Samo napred, slike aviona su savrsene.
Bravo za oba rešenja. Prvo mi se više dopalo uz podršku Bobu da bi svaki avion mogao da ponese ime nekog od znamenitih. Nadam se da bi stigli do Alekse Šantića i Branka Radičevića.
Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.
Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.
Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja
@Jordan 1. Kada budeš tražio podatke preko AI budi precizniji, jer u Aziji je tokom 2025., po GEMINIju, ukupno prodano 10,5 mil auta, 2. Progooglaj "0 mileage used car BYD" pa će ti neke stvari biti jasnije, imaš na YT odličan video o tom problemu
U Nemackoj je prosle godine registrovano preko 500K novih full elektricnih vozila, svake godine broj registracija raste za oko 40%! Suprotno popularnom "misljenju" da su kineski proizvodjaci automobila "preuzeli" evropsko trziste, podaci pokazuju da je samo 20% potpuno električnih vozila prodatih u EU 2025. godine uvezeno iz Kine. Ovih 20% uključuje i domace kineske brendove…
Izgleda da neki misle da ne treba razvijati vozila zbog opasnosti od dronova. Čime mislite napraviti proboj ukoliko uspijete ostvariti zračnu dominaciju na određeni vremenski period? Hiluxima?
@ Medo s mora U Kini je 2025. prodato 13 miliona elekričnih automobila, a u EU 2,9 miliona. U Americi je prodato 1,5 miliona. EU postaje sve manje relevantna na globalnoj sceni.
@PeDu Netačne informacije po ko zna koji put. C909 se proizvodi od 2014., do sad 200+ komada. Zamenjuje E190. C919 se proizvodi od 2023., do sad 40+ komada. Zamenjuje polako A320 i B737. Takodje se razvija pandan za A350 I B787. Što se vojske tiče 85-90% aviona je kineske proizvodnje, ruske 10-15%.
Bob
Prvi dizajn je skroz ok, samo bih svaki avion posvetio nekoj nasoj znamenitoj licnosti. Tako bi svaki avion i dobio svoje "ime" a imidz bi bilo skroz kul
Voja
Meni je to jako dobra fora, npr. kao Norwegian. Veoma lep izgled aviona i pokazati celom svetu ko smo na jedan drugi nacin.
Urke
Pre 6 godina, kad je bilo najava da će Jat uzeti 767 i ponovo poleteti za Ameriku, imao sam sličnu ideju da taj avion dobije posebnu šemu sa NT na njoj pošto se to poklapalo sa obeležavanjem 150 godina od rođenje najvećeg srpskog heroja! Uradio sam par probnih crteža ali kad sam video da od toga nema ništa odustao sam od dalje razrade,
Čestitke Nebojši za odličan "Tesla livery" i na dobro urađenim profilima!
Sava
Sto se tice Air Serbia,
livery je napravljen kao promocija Air Serbia Virtual, vise informacija na http://www.skysim.net/airserbia
Milica Stanisavljevi
Dizajn je fantastican,dobro osmisljeno…. keep up with the good work Nebojsa! :)
Aca
Svidja mi se ideja sa Teslom i ostalim velikanima. To bi bila bas fora. Znajuci Jat i njegovog gazdu, to mozemo da ocekujemo oko 2156. godine.
Rasa
Koncept jeste zanimljiv ali naprosto nemoguć jer, treba biti realan i priznati, da su takve specijalne kolor šeme poprilično skupe. Sve ovo spada u domen ŠBBKBB ili ti ''šta bi bilo kad bi bilo'' dok u realnom svetu stvari stoje malo drugačije. Livery treba da bude originalan, jednostavan i jeftin za farbanje što nikako nije slučaj sa ''bilbord'' kolor šemama. Tačke na repu koje su neujednačenih dimenzija i malo drugačije pozicionirane (varijacija na temu) bile bi mnogo prihvatljivije rešenje. Dizajneru svaka čast na inventivnosti ali na žalost JAT mu nije dobra podloga za inovaciju obzirom na njegovo trenutno stanje.
Stevan
Pa sta ako je skupo? Marketing je 90% posla i ako slike ovakvih aviona posaljes u svet, uz dobru reputaciju naseg aerodroma i skroz zadovoljavajuci kvalitet usluga + ETIHAD iza ledja, mozemo MNOGO vise nego sad. Samo napred, slike aviona su savrsene.
Milanče
Bravo za oba rešenja. Prvo mi se više dopalo uz podršku Bobu da bi svaki avion mogao da ponese ime nekog od znamenitih. Nadam se da bi stigli do Alekse Šantića i Branka Radičevića.