BEG airport status
Black Hawk na Batajnici

Black Hawk na Batajnici

BEOGRAD – Povodom prvog promotivnog leta novog aviona Airbus A319-131 nove aviokompanije Air Serbia, novinari, među njima i Tango Six portal, bili su pozvani na vojni aerodrom Batajnica kako bi prisustvovali aktivnostima vojnih vazduhoplova koji su leteli zajedno u formaciji sa Erbasom.
 
 
IMG_8749
 
Na Batajnici nas je čekalo i jedno iznenađenje. Nakon završenih planiranih aktivnosti V i PVO na aerodrom su sletela dva, na ovoj lokaciji, retko viđena helikoptera. Bili su to američki višenamenski srednji helikopteri Sikorsky S-70A-28 ’’Black Hawk’’ iz sastava armijske avijacije Turske. Žitelji severnih delova Beograda i Pančeva poslednjih dana viđali su ove helikoptere u pratnji Gazela i Mi-8 iz sastava V i PVO Srbije.
 
IMG_8757
 
IMG_8766
 
Tek juče je zvanično obelodanjeno da su turski helikopteri učestvovali na vežbi ’’Eagle-2013.“. To je bila međunarodna vežba specijalnih jedinica održana između 21. i 25. oktobra uz prisustvo vojnika iz Srbije, Rumunije, Bugarske, Grčke, BiH, Crne Gore i Makedonije. Preko 100 pripadnika oružanih snaga iz pomenutih zemalja uvežbavalo je protivterorističke akcije i to zasede, dejstva na utvrđeni objekat, dejstva snajperskih timova, borbe u naseljenim mestima, evakuaciju povređenih te padobranske desante. Pored turskih helikoptera u vežbi su angažovani i dva helikoptera Mi-8T kao i Gazele.
 
 
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,pocket,linkedin,mail" counters="1" counter_pos="inside" total_counter_pos="none" fullwidth="yes"]

Autor:

Petar Vojinovic Glavni i odgovorni urednik petar.vojinovic@tangosix.rs

Komentari

Hehe Srbi..Vole cizmu za vratom pa to ti je..

Odgovori
ko

Zanimljivo je posmatrati ovu vežbu I sletanje turskih vojnih helikoptera na Batajnicu u svetlu najnovijih dešavanjima u odnosima Srbije I Turske….
Ništa nije koincidencija već vrlo smišljen vojnopolitički manevar Turske koji treba da demonstrira Srbima povratak starog kolionijalnog gospodara na ono što on smatra svojim posedom…Za sada je sve na nivou demonstracije I simbolike ali kako je počelo brzose može desiti da sve postane mnogo ozbiljnije……

Odgovori
Vl

Izjava; ,,Kosovo je Turska i Turska je Kosovo", "apsolutno nema veze" sa ovim.

Pre bih rekao da su Black Hawk-ovi učestvovali u sklopu vežbe pod nazivom… "Stab in the back".

Odgovori
Jo

S jedne strane lepo je videti Black Hawk . S druge strane , posle onih izjava turskog predsednika sve to miriše pomalo na ono Republika Banana . Ali sad , šta da se radi …

Odgovori
je

All Black Hawks-DOWN!!!

Odgovori
vo

Turski helić tj. NATO helić u Srbiji! Sramota!!!!! Izdaja!!!! Neko prodaje dignitet države. Sramota!!!

Odgovori
Lo

Imao sam Priliku da ih vidim u preletu iznad Borce, prvo su preletele dve Gazele, a onda dva neobicna Helikoptera (u smislu nemamo ih u naoruzanju), prizor je bio jako lep, a pre toga je zrenjanincem prosla kolona od jedno 20 sirena (i cudim se posle sto Vucic luduje zbog sirena, kad ih tolko ima).
POsle su prelet imale i nase Mi-8, tako da je taj dan bio sto se mene tice odlican.
Posto priliku da vidimo nesto drugo, sto nemamo u naoruzanju, imamo samo na aeromitingu ovo je bilo jako lepo, da ostavim na stranu ciji su i sta se sve zbivalo, jako dobra tema je izasla i jedno sat dva razgovora preko telefona sa kolegom se izrodila.
Nemam nista protiv i treba da se saradjuje sa stranim vojskama u borbi protiv terorizma, a politiku treba ostaviti politicarima

Odgovori
В

Проблем је у томе , што је Турска тренутно заједно са Саудијском Арабијом и Израелом главни експонент Ционистичке фашистичке политике на Блиском Истоку, са погледом на Балкан од стране Турске! Какав геостратешки интерес може да има Србија да учествује у вежбама са фашистичким војскама? Да ли желимо као држава и народ да се присјединимо убицама из НАТО ? Оних 300 година ислама је било и превише на Хелму ( Балкану) и то за вјеки вјеков! Њих сваки нормалан човек може да пожели да види једино као туристе и то у малом броју и брзом пролазу! То да Турска има изузетно добро опремљену армију није спорно. Па Ционисти последњих 20 година су сасули милијарде $ у Турску привреду како би је направили кобојаги економском силом. Цела та идеја о моној Турској и неоосманству је мехур од сапунице и рачун без крчмара глобалних фашиста!

Odgovori
Vl

Auuuu prijatelju sta ti napisa ovde!!??

Niti levo, niti desno. I levo i desno. Kompletna papazjanija. Verovatno jedino ti znas sta si hteo da kazes? Verovarno!

Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor

Najnoviji komentari

Baljkanski tigar na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

"ne znam zasto se Hrvati stalno uspoređuju sa Srbijom." Ovo je članak s komentarima na srbijanskom portalu o hrvatskim zrakoplovima Rafale naoružanim raketama MICA.

11. Jun 2026.Pogledaj

Gigi na: Finansijski izveštaj češkog Aera za 2025. godinu: Rekordna godina za kompaniju koja Srbiji nudi L-39 “Skyfox“

@TАДИЈА ЗЕМУН Da. JAK130M bi bio mozda najbolji izbor ali nazalost nema sanse da ga dobijemo u ovom divnom okruzenju.

11. Jun 2026.Pogledaj

Srboljub na: Oružane snage Bosne i Hercegovine uskoro dobijaju lake višenamenske helikoptere AW119Kx

ovde ne bi bio problem kad država ne bi pravila protekciju za aerodrom koji nije u njenom vlasništvu , da s edozvoli let iz recimo Kraljeva za Wizz, Ryan i slično cene bi bile niže i konkurencija otvorenija

11. Jun 2026.Pogledaj

Dr.Major VS Niko M. Herceg na: Hrvatski Rafali lete sa bojevim raketama vazduh-vazduh MICA

Nema ništa od toga, Rafal F 3.0 je već prevaziđen aparat,bez operativnog sistema, Aesa radar prve generacije i bez Talios optoelektronskog računarskog sistema koji u sebi ima HMD verziju u Kacigi pilota! To je kao porediti MiG-21BIS i MiG-23.S, MiG - 23 kojeg su Sovjeti povukli nakon prebega Ukrajinca za Ameriku sa Avionom,MiG-23.S jedan od…

11. Jun 2026.Pogledaj